Školní Klub

Nemocnice Třebíč

Školní klub se nachází v areálu Nemocnice Třebíč v pavilonu pro matku a dítě, který byl uveden do provozu v červnu 2012. Na dětském oddělení máme k dispozici místnost, která slouží jako herna pro všechny hospitalizované děti. Provozní doba je od 8.00 do 14.20 hodin. Dětem se věnuje vychovatelka ŠK.

 

Vybavení herny školního klubu je přizpůsobeno všem věkovým kategoriím dětí, které se zde scházejí ke hrám a různým činnostem.V nabídce pro mladší děti je dřevěná kuchyňka s vybavením,množství skládaček, společenských her,stavebnice Lego,didaktické hry,které rozvíjejí pozornost, logické myšlení.
Školní děti zde tráví volný čas hraním stolních her, kterých zde máme opravdu bohatý výběr, takže si přijdou na své i ti nejnáročnější. Hry rozvíjí smysl pro kolektiv,taktiku, vizuální i sluchovou představivost a paměť, rychlou reakci, strategii i všeobecné znalosti přiměřené věku dětí.Dále mají k dispozici puzzle, hlavolamy apod. Vše si mohou zapůjčit na pokoje i mimo provozní dobu klubu.
Hry a jiné činnosti nabízíme i dětem, které mají z důvodu onemocnění nařízen klid na lůžku.
Dále jsou dětem také nabízeny časopisy a knihy.Povídáním si o nich se snažíme vzbudit zájem dětí o četbu. Výtvarné práce dětí zdobí hernu, zaměstnaneckou jídelnu nemocnice,odborné ambulance.
V prostorách nemocnice se také koná výstava dětských prací.